Montérky

Každý, kdo se zajímá o jednodeskové mikropočítače, zejména o školní jednodeskové počítače, a někteří z těch, co se zajímají o československé mikropočítače, a možná i někdo z těch, kdo se zajímají o mikropočítače tak nějak vůbec, narazil někdy na web Nostalcomp.cz.

Jenže Nostalcomp, to nejsou jen jednodeskové počítače jako PMI-80 nebo Tesla Petr, robot Zenit, replika ZX-80, reléový Relay-VAC, počítače kalibru JU+TE a čtyřbitová Claudia.

Nostalcomp, to je svébytná filozofie, to je životní styl, to je síla osobnosti, to je alternativa k alternativnímu šílenství.
Nostalcomp, to je i svářecí technika a dětské (či dospělácké) montérky.

A co jiného by bylo lepší, v rámci specifické filozofie životního stylu dejme tomu ZX Spectristy, než když si ráno obuje své černé boty s těmi čtyřmi správně barevnými proužky, a doplní to celé ladícími kaťaty s laclem?

Čím jiným si spravit náladu, když nevyjde žádná nová hra pro PMD 85, než tesláckými montérkami?

A v čem jet na Atariádu 2017?
V čem pařit Pong nebo Breakout?
A co si má na sebe vzít nebohý commodorista, když ho opět popadne chuť rozkopat ten debilní chlebník, protože opět pociťuje nedostatek registrů?

Vzorů je prostě na vybranou.
Do jaké kapsy si chcete strčit STMZ-800, kapesní hardwarový emulátor Sharpu MZ-800? Pořiďte si kalhotky s kapsami!

Opět je vidět, kdo myslí i na slabší stroje.

Prostě, pokud se vám montérky líbí, změřte si své dítě, nebo změřte sebe, a jednoduše si je kupte.
Kde jinde je mají k dostání?
Berte dřív, než je budete muset kupovat z Británie za 75 liber plus poštovné.
Kromě jiného, přispíváte tím Nostalcompu na obživu a na dostatek času věnovat se vývoji zas něčeho zajímavého osbibitového, nebo třeba čtyřbitového, to už je jedno.